0

Le Championnat: Nevjerovatan preokret Lyona protiv Bordeauxa

Nogometaši Lyona ostvarili su veliku pobjedu ove nedjelje, u utakmici 28. kola francuskog Le Championnata.

Na gostovanju kod Bordeauxa s 2-1 je slavio Lyon, ali je pobjeda time veća budući je Lyon u sudijsku nadoknadu ogleda ušao s minusom od 1-0. No, u 91. je zabio Henri Bedimo, a u 94. minuti je veliko slavlje Lyonu donio Corentin Telisso.

Time je Lyon preskočio Marseille na ljestvici i trenutačno je peta ekipa Le Championnata.

U 90. minuti je odlučena i utakmica Lorienta i St. Etiennea (1-0), kada je udarac s bijele tačke u pogodak pretvorio domaći igrač Aliadiere.

Le Championnat, 28. kolo:

Bordeaux - Lyon 1-2 (Saivet 7 / Bedimo 90+1, Tolisso 90+4) Lorient - St. Etienne 1-0 (Aliadiere 90-11m) Lille - Montpellier 2-0 (Baša 18, Roux 57)

Redoslijed: 1. PSG 67, 2. Monaco 59, 3. Lille 52, 4. St. Etienne 48, 5. Lyon 45, 6. Marseille 43, 7. Reims 42, 8. Bordeuax 41…