0

Le Championnat: Monaco u završnici do šeste pobjede

Monaco nastavlja nizati uspjehe u povratničkoj sezoni u Le Championnatu. U 9. kolu je ekipa Claudija Ranierija ostvarila šestu ovosezonsku pobjedu s 2-1 protiv St. Etiennea.

Poveo je Monaco već u 15. minuti golom Yannicka Ferreire-Carrasca koji je poentirao prizemnim udarcem ljevicom nakon sjajnog proigravanja Jamesa Rodrigueza.

St. Etienne se vratio u 49. minuti kada je Romain Hamouma savladao golmana Danijela Subašića, također prizemnim udarcem nakon proigravanja Renauda Cohadea koje je prerezalo odbranu monegaškog kluba.

Pobjednički gol za Monaco u 87. minuti dao je Lucas Ocampos s druge stative, pospremivši lijepo Rodriguezovo ubacivanje s desne strane.

Kažimo da je ovom utakmicom Monaco izjednačio klupski rekord, ostavši neporažen u prvih 9 kola u sezoni (6 pobjeda i 3 remija). Prethodno im je to uspjelo sezone 1979/80.

Na tabeli Monaco ima tri boda i utakmicu više od branitelja naslova PSG-a.