0

Le Championnat: Marseille "očekivano" slavio s 1-0, Ajaccio iznenadio

Iznimno je neefikasna bila subota u prvoj francuskoj nogometnoj ligi, gdje su se igrale utakmice 34. kola Le Championnata.

Golovi su padali na svega tri od šest utakmica, a sveukupno je postignuto samo šest pogodaka. Vrijedi istaknuti novu minimalnu 1-0 pobjedu Marseillea, 12. ove sezone, u gostima kod Lorienta, kojom je, barem privremeno, smanjio zaostatak za vodećim PSG-om u utrci za naslov prvaka na šest bodova, uz utakmicu više.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Mathieu Valbuena u 25. minuti prvog dijela susreta.

Ajaccio je na svom Stade Francois Cotyju preokrenuo rezultat u završnici susret protiv još uvijek aktualnog prvaka Montpelliera (2-1), te uvelike povećao izglede za ostanak u ligi. Četiri kola prije kraja prvenstva zona koja vodi u niži rang udaljena je četiri boda.

Spomenimo da je Ajaccio gubio sve do 82. minute utakmice kada je najprije Delort realizirao najstrožu kaznu, a potom u prvoj mnuti dodatka Oliech zabio za potpuni preokret.

Spomenimo i da je Rennes dodatno pogurao Brest prema drugoj ligi gostujućim slavljem rezultatom 2-0. Bila to prva pobjeda Rennesa u svim takmičenjima još od 10. februara ove godine.

Le Championnat, 34. kolo:

Lorient – Marseille 0-1 (Valbuena 25) Ajaccio – Montpellier 2-1 (Delort 82-11m, Oliech 90+1 / Mounier 56) Brest – Rennes 0-2 (Doucoure 28, Montano 37) Bordeaux – Reims 0-0 Bastia – Toulouse 0-0 Valenciennes – Nancy 0-0

1. PSG 33 21 7 5 60-20 +40 70
  2. Marseille 34 19 7 8 38-32 +6 64
  1. Lyon 33 17 8 8 54-35 +19 59
  2. Saint-Étienne 33 15 12 6 55-27 +28 57
  3. Lille 34 15 12 7 53-35 +18 57
  4. Nice 33 15 9 9 48-40 +8 54
  5. Lorient 34 13 11 10 53-52 +1 50
  6. Montpellier 34 14 6 14 51-45 +6 48