0

Le Championnat: Lyon sačuvao treće mjesto

Uprkos rezultatskom zaostatku i isključenom igraču (Gonalons u 73. minuti), nogometaši Lyona uspjeli su se neporaženi izvući s teškog gostovanja kod Nice u srazu 37. kola Le Championnata.

Vrlo vrijedan bod ekipe Remyja Gardea donio je 22-godišnji vezni igrač Clement Grenier pogodivši u 76. minuti krasnim udarcem za konačnih 1-1 i svoj šesti ovosezonski pogodak.

Domaće je u vodstvo doveo Dario Cvitanich pogodivši iz 11-erca u 47. minuti. Bio je to 18. ovosezonski prvenstveni pogodak trećega najboljeg strijelca Le Championnata.

Remijem je Lyon kolo prije kraja takmičenja zadržao treće mjesto s dva boda prednosti pred St. Etienneom, odnosno tri ispred Lillea i Nice, a time i najbolju poziciju za plasman u kvalifikacije Lige prvaka.

Utakmica je trebala biti igrana u subotu navečer. Odgođena je zbog oluje koja je zadesila područje Francuske rivijere.