0

Le Championnat: Domaćini nemilosrdni, pobjede St. Etiennea i Nice

Detalj s utakmice Nice - Rennes (Foto: AFP)
U šest subotnjih utakmica 2. kola francuskog nogometnog prvenstva čak su pet pobjeda ostvarile domaće momčadi, dok je čast gostiju spasio Bordeaux koji je s igračem manje izvukao 1-1 remi kod Toulousea.

St. Etienne je drugu ovosezonsku pobjedu ostvario s minimalnih 1-0 protiv novog prvoligaša Guingampa, a strijelac gola vrijednog tri boda bio je Fabian Lemoine.

Nica je sa 2-1 savladala Rennes u susretu u kojem je vodeći gol za domaćine zabio argentinski napadač Dario Cvitanich, dok je identičnim rezultatom Reims savladao Lille.

Bastia je sa 2-0 bila bolja od Valenciennesa kasnim golovima Giannija Bruna i Adama Ba u razmaku od samo tri minute, a Bordeux je uspio spasiti bod iako je već od 28. minute igrao bez isključenog Marca Planusa.

"Žirondinci" su čak i poveli preko Cheicka Diabatea, da bi rezultat u egal vratio Eden Ben Basat.

Le Championnat, 2. kolo:

Bastia - Valenciennes 2-0 (Bruno 76, Ba 79) Nice - Rennes 2-1 (Cvitanich 20, Pied 50 / Oliveira 45+3)

Reims - Lille 2-1 (Albaek 7, Glombard 67 / Basa 88) St. Etienne - Guingamp 1-0 (Lemoine 52) Toulouse - Bordeaux 1-1 (Ben Basat 45 / Diabate 43) Marseille - Evian 2-0 (Gignac 16, Payet 67)

1. Lyon 2 2 0 0 7-1 +6 6
  2. Marseille 2 2 0 0 5-1 +4 6
  3. Saint-Étienne 2 2 0 0 2-0 +2 6
  4. Monaco 1 1 0 0 2-0 +2 3
  1. Nantes 1 1 0 0 2-0 +2 3
  2. Valenciennes 2 1 0 1 3-2 +1 3
  3. Rennes 2 1 0 1 3-3 0 3
  4. Reims 2 1 0 1 3-3 0 3