1

Lazio slavio u Varšavi, Rijeka remizirala

Piše: A. P.
Završeno je još deset utakmica Evropske lige u kojima su pobjede zabilježili Lazio, Alkmaar, Genk, Freiburg, Lyon, Rapid, Trabzonspor i Tottenham.

Genk i Rapid, prva i posljednja ekipa na tabeli, ostvarili su pobjede u utakmicama grupe G, čime su Belgijanci ostvarili plasman dalje.

Lazio je u oba poluvremena postigao po jedan gol u Varšavi, a odgovarao im je i poraz Apollona kod Trabzonspora kako bi ostali na drugom mjestu u grupi J.

Luis Cavanda iz Lazija u duelu sa Vladimerom Dvalishviijem iz Legije (Foto: AFP)
Tottenham je zabilježio novu pobjedu i to u gostima kod norveškog Tromsøa, iako su već ranije osigurali mjesto među 32 ekipe koje idu u dalji tok takmičenja.

Lyon je slavio na svom terenu protiv prvoplasiranog u grupi I Betisa, a remi Rijeke i Guimaraesa im je donio prolazak dalje. Rijeka se ovim rezultatom oprostila od mogućnosti da se plasira u šesnaestinu finala.

Zoran Kvržić i Mehmed Alispahić iz BiH igrali su za tim Rijeke, a prečka Alispahića u 13. minuti bila je najveća prilika za ekipu Matjaža Keka u prvom poluvremenu.

Edin Cocalić je bio u prvom timu Maccabi Haife, koja je poražena na gostovanju kod Alkmaara.

Navijači Tottenhama na stadionu Alfheim u Norveškoj (Foto: AFP)

Lazijev Senad Lulić, oporavljen od povrede, u igru je ušao u 81. minuti.

Genkov Bernard Kumordzi postiže gol protiv Dynamo Kyeva na stadionu Fenix (Foto: AFP)

Podsjetimo, u ranije odigranim susretima ekipe PAOK-a, Rubina i Anzhija izborile su plasman u nokaut fazu.

Policija uhapsila navijače Lazija uoči utakmice u Varšavi (Foto: AFP)

Evropska liga, 5. kolo, utakmice od 19:00 sati:

Alkmaar - Maccabi Haifa 2:0 (Gudelj 37., Gudmundsson 90+) Genk - Dinamo Kyev 3:1 (Yarmolenko 9., Vossen 17., Kumordzi 37. i De Ceulaer 40.) Legia - Lazio 0:2 (Perea 24., Anderson 57.) Liberec - Freiburg 1:2 (Ginter 23., Coquelin 73. i Rybalka 81.) Lyon - Betis 1:0 (Gomis 66.) Rapid - Thun 2:1 (Boyd 17., Sadik 62., Bosković 64.) Rijeka - Guimaraes 0:0 Sevilla - Estoril 1:1 (Gameiro 7., Fernandes 90.)

Trabzonspor - Apollon 4:2 (Adin 23., 61. i 83., Aydogdu 25., Guie 68., Sangoy (P) 80.) Tromsø - Tottenham 0:2 (Čaušević ag 63. i Dembele 76.)