0

Lazio s tri gola razbio Novaru

Sarajevo-x.com
Miroslav Klose u duelu sa Matteom Centurionijem (Foto: AFP)
Susret 13. kola Serie između Lazija i Novare, koji je odigran večeras na stadionu Olimpico u Rimu, završen je ubjedljivom pobjedom domaće ekipe. Bilo je 3:0.

Lazio, našeg Senada Lulića, krenuo je ofanzivno od samog početka. Prvu priliku na utakmici imao je Hernanes već u 4. minuti, ali je njegov udarac blokiran.

Domaćini su i u nastavku susreta nastavili napadati, a prvi gol pao je u 16. minuti kada je na asistenciju Hernanes glavom zabio Giuseppe Biava.

Već sedam minuta kasnije Tommaso Rocchi povećava vodstvo Lazija na 2:0 pospremivši glavom loptu u mrežu Novare.

Nogometaši Lazija nastavili su žestoko i u drugom poluvremenu. Naš reprezentativac Senad Lulić, koji je odigrao svih 90 minuta, imao je dobru priliku u 70. minuti, ali je njegov udarac završio izvan okvira gola.

No, samo dvije minute kasnije ponovno je bio precizan Tommaso Rocchi, koji je svojoj ekipi donio vrijedna tri boda.