Serie A
0

Lazio pobjedom opet na vrhu tabele

Nogometaši rimskog Lazija slavili su u nedjelju navečer kod Barija s 2-0 u posljednjoj utakmici 7. kola talijanske Serije A.

Nakon uvodnog poraza kod Sampdorije 2-0, Lazio je u sljedećih šest utakmica upisao pet pobjeda, jasno, računajući i ovu nad Barijem, te jedan remi. Takav učinak donosi im prvo mjesto na tabeli, s dva boda više od Milana i Intera. Lazio je ovom prilikom uzvratio Bariju za dva poraza istim rezultatom 2-0 u prošloj sezoni.

"Nebesko-plavi", u ovoj utakmici u crnim dresovima, novi uspjeh osigurali su u nastavku utakmice. U 52. minuti je Stefano Mauri loptom u prostor proigrao Hernanesa koji je s desne strane pobjegao domaćim braničima, a potom loptu progurao kroz noge domaćeg golmana Gilleta.

Mauri je, iako vjerovatno nehotice, bio asistent i za drugi gol Rimljana. Pokušao je šutirati, ali je to učinio traljavo, no loptu je koljenom zahvatio Sergio Floccari, te je u neobičnoj situaciji, lobom s tri metra, matirao Gilleta.

Bari je doživio drugi poraz zaredom, a na tabeli drži 14. mjesto s osam bodova.

Serie A, 7. kolo, nedjelja:

Cagliari - Inter 0-1 (Eto'o 39) Brescia - Udinese 0-1 (Corradi 80)

Catania - Napoli 1-1 (Gomez 69 / Cavani 39) Cesena - Parma 1-1 (Bogdani 17 / Zaccardo 28) Juventus - Lecce 4-0 (Aquilani 13, Melo 34-11 m, Quagliarella 44, Del Piero 82) Palermo - Bologna 4-1 (Pastore 17, Iličič 24, Pinilla 47, Bačinovič 83) Sampdoria - Fiorentina 2-1 (Ziegler 81, Cassano 82 / Marchionni 6) Bari - Lazio 0-2 (Hernanes 52, Floccari 62)

1. Lazio 7 5 1 1 10-5 +5 16
  2. Milan 7 4 2 1 11-5 +6 14
  1. Inter 7 4 2 1 9-3 +6 14
  2. Napoli 7 3 3 1 13-9 +4 12
  3. Juventus 7 3 2 2 16-9 +7 11
  4. Palermo 7 3 2 2 14-10 +4 11
  5. Sampdoria 7 2 4 1 9-7 +2 10
  6. Chievo 7 3 1 3 9-8 +1 10