Serie A
1

Lazio ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Pescare rezultatom 3:0

Pescara - Lazio (Foto: AFP)
U Italijanskoj nogometnoj ligi Serie A danas je tim našeg bh. reprezentativca Senada Lulića Lazio slavio protiv Pescare ubjedljivim rezultatom 3:0. Strijelci su bili Hernanes (5.), i Klose (25. i 36.).

Na stadionu "Stadio Adriatico" gostujući tim Lazio pokazao kako nema straha od igranja u gostima. Već u 5. minuti Hernanes dolazi do lopte, šutira i postiže pogodak kojim je doveo Lazio u vodstvo do 1:0.

Nadmoć gostujućeg tima pokazala se tokom cijelog prvog poluvremena i lopta je bila većinom u njihovom posjedu.

U 25. minuti Antonio Candreva dodaje loptu Miroslavu Kloseu koji je posprema u protivničku mrežu i povećava vodstvo na 2:0.

Klose ponovo zatresa mrežu u 36. minuti. Asistirao mu je Hernanes, a Klose je gol zabio glavom.

Na pauzu se otišlo s rezultatom 3:0 za Lazio.

U drugom poluvremenu Lazio je ponovo dominirao terenom. Bilo je nekoliko šansi, ali nije postignut pogodak. Rezultat je ostao nepromijenjen do kraja utakmice, te je gostujući tim slavio s tri gola.