Serie A
9

Lazio i Napoli iskoristili novi "kiks" Juventusa

U 20. kolu italijanskog nogometnog prvenstva aktuelni prvak Juventus odigrao je 1-1 na gostovanju kod Parme. U dvije prvenstvene utakmice nakon zimske stanke "zebre" su osvojile tek jedan bod.

Podsjećamo, u prvom susretu prije sedam dana Juventus je iznenađujuće kod kuće izgubio od Sampdorije 2-1 iako je imao igrača više. Ovoga su puta vodili od 52. minute golom Andree Pirla, ali je konačnih 1-1 postavio Nicola Sansone u 77. minuti.

Zabio je Pirlo svoj peti ovosezonski gol iz slobodnog udarca. Lopta je na putu prema golu pogodila Jonathana Ludovica Biabianyja i prevarila domaćeg golmana. Konačnih 1-1 Sansone je postavio plasiravši loptu prizemnim snažnim udarcem u lijevi donji kut, nakon proigravanja u prostor od Gabriela Palette. Parma je ovom utakmicom zadržala neporaženost na domaćem terenu ove sezone, te ima omjer od šest pobjeda i četiri remija.

Kiks Juventusa iskoristili su Napoli i Lazio koji su upisali domaće pobjede. Napoli je slavio protiv Palerma 3-0, dok je Lazio sa 2-0 bio bolji od Atalante.

Christian Maggio, Gökhan Inler i Lorenzo Insigne zabili su za Napoli, dok je dvostruki asistent bio Marek Hamšik.

Lazio je do 13. ovosezonske pobjede i devete domaće stigao golom Sergija Floccarija i autogolom Davidea Brivija u razmaku od deset minuta drugog poluvremena. Za vodećim Juventusom sada zaostaje samo tri boda. Naš reprezentativac Senad Lulić odigrao je prvo poluvrijeme u dresu Lazija.

Fiorentina je svoj peti ovosezonski, a drugi uzastopni poraz (nakon domaćeg 2-0 od Pescare) doživjela na gostovanju kod Udinesea sa 3-1. Dvostruki strijelac za domaće bio je njihov kapetan i najbolji strijelac Antonio di Natale, a valja reći da je Fiorentina vodila autogolom Željka Brkića iz 20. minute.

Serie A, 20. kolo:

Cagliari - Genoa 2-1 (Sau 55, Conti 82 / Pisano 48) Catania - Roma 1-0 (Gomez 61) Lazio - Atalanta 2-0 (Floccari 67, Brivio 77-ag) Napoli - Palermo 3-0 (Maggio 30, Inler 34, Insigne 73) Parma - Juventus 1-1 (Sansone 77 / Pirlo 52) Udinese - Fiorentina 3-1 (Di Natale 45-11m, 66, Muriel 67 / Brkić 20-ag) Torino - Siena 3-2 (Brighi 5, Bianchi 38, Cerci 45 / Reginaldo 32, Paolluci 76)

1.  Juventus		20	14	3	3	41-14	+27	45

2. Lazio 20 13 3 4 30-19 +11 42
  3. Napoli * 20 13 3 4 40-18 +22 40
  4. Inter 20 12 2 6 32-22 +10 38
  5. Fiorentina 20 10 5 5 37-24 +13 35
  6. Roma 20 10 2 8 43-34 +9 32
  7. Milan 19 9 3 7 36-27 +9 30
  8.  Udinese		20	7	9	4	32-27	+5	30