Lazio i Atalanta preokretima do pobjede, Genoa savladala Milan

1
6
Detalj sa utakmice u Bergamu (Foto: EPA)
Četrnaesto kolo Serije A donijelo je niz zanimljivih mečeva, a nastupe su upisali i Milan Đurić za Cesenu, odnosno Senad Lulić za Lazio.
Cesena je na gostovanju kod Atalante u Bergamu vodila 2:0, a na kraju je ostala kratkih rukava pošto je domaćin uspio preokrenuti i na kraju pobijediti rezultatom 3:2. Dvostruki strijelac za Cesenu bio je Defrel, dok su preokret režirali Benaloune, Stendardo i Moralez. Milan Đurić odigrao je svih 90 minuta u gostujućem timu.

Antonelli je bio jedini strijelac za Genou u trijumfu nad Milanom na domaćem terenu.

Preokretom je osim Atalante do trijumfa došao i Lazio. Rimljani su kao gosti rezultatom 2:1 porazili fenjeraša Parmu. U posljednjoj minuti prvog poluvremena domaćin je poveo golom Palladina, a u trećoj minuti sudijske nadoknade izjednačio je Mauri. Anderson je u nastavku susreta donio pobjedu gostima. Senad Lulić na terenu je proveo svih 90 minuta zaradivši i javnu opomenu.

U ranijem terminu Napoli i Empoli su podijelili bodove, a bilo je 2:2.