Serie A
0

Laziju laka tri boda protiv Udinesea, Luliću osam minuta

Nogometaši Lazija lakoćom su obavili posao u posljednjoj utakmici 14. kola talijanske Serije A. U Rim je stigao Udinese i napustio ga s tri primljena pogotka (3-0).

S ta tri boda je Lazio opet prestigao gradskog rivala Romu, te je trenutno na petom mjestu tabele.

U prvih pola sata domaća ekipa je dva puta matirala suparničku odbranu i golmana, te su zapravo već tada na vidiku bila tri boda. Gonzalez je postigao prvi, a Miroslav Klose drugi, što mu je već osmi pogodak ove sezone u Seriji A.

Da i ono malo nade za Udinese nestane, pobrinuo se u 59. minuti brazilski nogometaš Hernanes koji je, pak, došao do brojke od šest pogodaka u sezoni.

Udinese se nadao da će na Olimpicu prekinuti niz od šest utakmica, u svim takmičenjima, bez pobjede. Zadnji put su se igrači iz Udina veselili 28. oktobra kada su baš u Rimu pobijedili Romu 3-2. No, ovom prilikom su bili miljama daleko i od pobjede, ali i od boda.

Bh. reprezentativac u dresu Lazija, Senad Lulić susret je počeo sa klupe, a u igru je ušao u 82. minuti.   Serie A, 14. kolo:

Lazio - Udinese 3-0 (Gonzalez 17, Klose 31, Hernanes 59)