Primera
0

Laudrup uzeo bod i Barceloni

Nove bodove na Camp Nou prosula je Barcelonina nogometna ekipa odigravši protiv Mallorce 1-1, za što su Josep Guardiola i njegovi igrači "nagrađeni" salvom zvižduka po završetku utakmice 6. Primerinog kola.

Bez Xavija i Davida Ville ušao je domaćin u susret u kojem je pokazao više, ali iz kojeg nije uspio uzeti sva tri boda. U najavi utakmice Guardiola je hvalio Michaela Laudrupa, nekadašnjeg suigrača, a sada kolegu po struci na Mallorcinoj klupi, a da su njegove riječi bile iskrene vidjelo se i po isteku 90. minute utakmice u Barceloni.

Mallorca je tako, nakon što je uzela bod Mourinhovom Real Madridu (0-0), vratila "kraljevima" ono za što ih je uskratila. Za to je najzaslužniji bio Emilio Nsue golom iz 42. minute. Pospremio je dečko iz Mallorcine škole nogometa glavom udarac iz kuta te tako poništio gol Lionela Messija iz 20. minute. Zabio je prije toga najbolji nogometaš svijeta s vrha šesnaesterca lijevom nogom plasiravši loptu u donji ugao suparničkog gola. Lijepo mu je loptu petom ostavio Pedro Rodriguez.

Iz tri domaće utakmice Katalonci na kontu imaju samo četiri boda ostvarena iz pobjede protiv Sportinga (1-0) i nedjeljnog remija. Sva tri uzeo im je prošlosezonski drugoligaš Hercules u 2-0 pobjedi.

Usporedbe radi, Barcelona je u prošloj Primerinoj sezoni na Camp Nou ostvarila učinak od 18 pobjeda i jednog remija.

Primera, 6. kolo, nedjelja:

Barcelona - Mallorca 1-1 (Messi 20 / Nsue 42)

Villarreal - Racing 2-0 (Nilmar 8. Rossi 13)

Sevilla - Atletico Madris 3-1 (Negredo 29, Perotti 35, Kanoute 52 / Diego Costa 58)

Getafe - Hercules 3-0 (Parejo 21, Manu del Moral 43, Miku 82)

Almeria - Malaga 1-1 (Uche 76 / Owusu-Abeyle 50)

Osasuna - Levante 1-1 (Pandiani 72 / Gonzalez Soriano 79)

Redoslijed: 1. 1. Valencia 16, 2. Villarreal 15, 3. Barcelona 13, 4. Real Madrid 11 (-1), 5. Sevilla 11, 6. Getafe 10, 7. Atletico Madrid 10...