Kvalifikacije za SP
0

Laka pobjeda Brazila nad Peruom

Ostatak utakmica 12. kola južno-američkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protekao je u debeloj sjeni nevjerojatne pobjede Bolivije u La Pazu protiv Argentine 6-1.

Statistika kaže da je to najteži poraz Argentine nakon pola stoljeća! Naime, istim rezultatom (6-1) ih je na Svjetskom prvenstvu 1958. godine pobijedila tadašnja Čehoslovačka.

Nakon te sramote Maradone i njegovih štićenika, odigrane su preostale tri utakmice. Brazil je u Porto Alegreu svladao Peru s 3-0, a već nakon pola sata utakmice favorizirani domaćin je imao 2-0. Za oba pogotka je bio zaslužan Luis Fabiano, a sve je pogotkom zaokružio igrač Fiorentine Felipe Melo.

Vrijedi zabilježiti da je Kaka odigrao svih 90 minuta za domaćina, da je Ronaldinho odigrao posljednjih 15 minuta, dok je Adriano cijelu utakmicu odsjedio na klupi za pričuve.

U utakmici Čilea i Urugvaja nije bilo pogodaka, ali jest kartona. Jedan crveni (Mauricio Isla kod domaćina), te čak osam žutih.

U 85. minuti je, vodeći na tabeli Paragvaj, na utakmici u Quitu gubio 1-0 od Ekvadora, te je ostao s igračem manje zbog pocrvenjelog Paula da Silve. No, u zadnjim sekundama (treća minuta sudijske nadoknade) su se spasili poraza, a strijelac je bio Edgar Benitez.

Južnoameričke kvalifikacije za SP, 12. kolo:

Brazil - Peru 3-0 (Luis Fabiano 18-11m, 27, Melo 65) Čile - Urugvaj 0-0 Ekvador - Paragvaj 1-1 (Noboa 63 / Benitez 90+3) Bolivija - Argentina 6-1 (Martins 11, Botero 33-11m, 54, 65, Rosa 45, Torrico 86 / Lucho Gonzalez 24)

Redoslijed: 1. Paragvaj 24, 2. Brazil 21, 3. Čile 20, 4. Argentina 19, 5. Urugvaj 17, 6. Kolumbija 14, 7. Ekvador 14, 8. Venezuela 13, 9. Bolivija 12 , 10. Peru 7