0

La Liga: Sevilla u 90. minuti stigla do pobjede, Leganes ostavio Granadu na začelju

Današnjim utakmicama nastavlja se 7. kolo španske La Lige, a u prva dva meča pobjede su upisali Leganes i Sevilla.

Sevilla je savladala Alaves sa 2:1 u 90. minuti susreta na stadionu "Ramon Sanchez Pizjuan".

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a u drugih 45 minuta prvo se zatresla mreža gostiju. Ben Yedder je pogodio na Gansovu asistenciju u 74. minuti susreta, a samo deset minuta kasnije gosti su izjednačili preko Laguardije.

Kada se činilo da će ekipe podijeliti bodove, strijelac prvog gola za domaćina pogodio je i drugi put mrežu Pacheca u 90 minuti za veliko slavlje domaćih navijača.

U prvom meču danas Leganes je slavio u gostima sa 1:0 u Granadi, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Szymanowski u 76. minuti. Granada je ovim porazom ostala na samom dnu La Lige sa samo dva osvojena boda.