0

La Liga: Ronaldo s dva gola potopio Sporting, sedam golova na La Rosaledi

Današnjim utakmicama nastavljeno je 13. kolo španske La lige u kojem su pobjede zabilježili Real Madrid i Malaga.

Real je u Madridu sa 2:1 savladao Sporting, a junak pobjede Kraljeva je bio Cristiano Ronaldo.

Portugalac je u prvih 18 minuta meča postgao dva gola. Najprije je u 5. minuti realizovao penal, a potom je na Nachovu asistenciju pogodio za 2:0. Gosti iz Gijona su smanjili na 2:1 u 35. minuti preko Carmone.

Sporting je mogao doći do boda u 78. minuti kada je Nacho skrivio penal, ali Čop je sa bijele tačke šutirao preko gola i ostalo je 2:1.

Ranije danas u veoma uzbudljivom meču Malaga je sa 4:3 savladala Deportivo na La Rosaledi. Golove za domaćina postigli su Santos (21. penal, 56.), Ramirez (40.) i Ontiveros (90+2.), a za goste Borges (4. penal, 81.) i Andone (72.).