7

La Liga: Pobjeda Osasune na gostovanju kod Eibara

Osmo kolo španske La Lige kompletirano je utakmicom između Eibara i Osasune. Gosti su pobijedili rezultatom 3:2.

Eibar je fantastično počeo utakmicu protiv Osasune i poveo već u prvoj minuti golom Escalantea. Mogli su domaći do novog gola u 23. minuti da je precizniji iz slobodnog udarca bio Bebe. Lopta je završila nekoliko centimetara pored lijeve stative gola Osasune.

Gosti su do izjednačenja stigli u 29. minuti golom Leona, a veliku radost svojim navijačima tri minute kasnije svojim drugim golom na večerašnjoj utakmici dionio je Leon, koji je iskoristio grešku golmana Riesga te pogodio za preokret i vodstvo Osasune protiv Eibara rezultatom 2:1.

Ipak, u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Enrich je nakon centaršute Bebea pogodio za izjednačenje. Na odmor su ekipe otišle pri rezultatu 2:2.

Osasuna je do novog vodstva stigla u 58. minuti kada je nakon centaršuta Oiera za 3:2 u korist gostiju pogodio Roberto Torres. Gosti su postigli gol i u 86. minuti, no ovog puta je pogodak Riere poništen zbog ofsajda. Utakmica je završena pobjedom Osasune rezultatom 3:2.

Osasuna je pretposljednja 16. sa šest bodova, dok je Eibar osmi sa 11 bodova.