7

La Liga: Betis pobijedio Osasunu sjajnim golovima Joaquina i Gutierreza

(Foto: EPA)
U 9. kolu španske La Lige Osasuna je bila domaćin Betisu, a utakmica je završena pobjedom gostiju rezultatom 2:1.

Betis je bolje otvorio utakmicu te je poveo u 19. minuti golom Joaquina, koji je sjajno lobovao protivničkog golmana.. Gosti su nakon prvog poluvremena imali minimalnu prednost.

Osasuna je u drugo poluvrijeme krenula s namjerom da dođe do brzog izjednačenja, a u tome je uspjela u 49. minuti. Berenguer je nakon prodora pogodio stativu, a odbijenu loptu je u mrežu Betisa pospremio Roberto Torres. Golman gostiju Adan je bio nemoćan.

Igrala se 68. minuta kada je Joaquin isprobao svoj udarac, a lopta završila pored lijeve stative. Više sreće nije imao ni njegov saigrač Sanabria u 74. minuti, jer je njegov udarac odbranio golman Osasune Perez.

Osasuna je od 86. minute igrala bez Riviere, koji je dobio direktan crveni karton zbog oštrog prekršaja. Fantastičan gol vrijedan pobjede postigao je Gutierrez iz slobodnog udarca.

Betis je deveti na tabeli sa 11 bodova, dok je Osasuna 19. sa šest bodova.