157

Kvalifikacije za Ligu prvaka: Nogometašice SFK Sarajevo savladale Rigas

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Nogometašice SFK Sarajevo slavile su u 2. kolu kvalifikacione runde za Ligu prvaka. Naš tim je sa 3:0 slavio protiv ekipe Rigas FS iz Latvije.

Ovo je druga pobjeda za SFK Sarajevo nakon što su izabranice Samire Hurem savladale izraelski tim Ramat Hasharon.

Vodstvo sarajevskom timu donijela je Armisa Kuč golom u sedmoj minuti, a svoj drugi gol na meču postigla je u 27. minuti.

SFK Sarajevo je pokazao terensku dominaciju tokom cijelog meča i nagrada je stigla pogotkom za 3:0 u sudijskoj nadoknadi. Mrežu gostiju pogodila je Melisa Hasanbegović.

U posljednjem kolu SFK Sarajevo treba samo bod protiv ekipe Kharkiva ukoliko želi plasman u šesnaestinu finala takmičenja.

SFK Sarajevo: Hodžić, Jašarević, Hasanbegović, Đoković (Piskić 79'), Am. Spahić, Kuč (Numanović 88'), Al. Spahić, Kapetanović, Kršo, Hadžić, Kamerić.