0

Kvalifikacije za Euro 2008: BiH bolja i od Malte

FENA
Vedin Musić, Foto: AP
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u sedmoj utakmici kvalifikacija za EP 2008. večeras u Sarajevu savladala Maltu sa 1:0 (1:0). Jedini pogodak postigao je Muslimović u 6. minuti.

Susret je na stadionu Asim Ferhatović Hase, pred oko 15.000 gledalaca, sudio Ceri Richards iz Velsa.

Nogometaši BiH su teže od očekivanog savladali selekciju Malte i trećom uzastopnom pobjedom se izjednačili s Turskom na drugom mjestu tabele C-grupe.

Tokom gotovo cijele utakmice nogometaši BiH su bili bolji, a jedini pogodak postigli su u šestoj minuti, kada je Muslimović iskoristio asistenciju Džeke i sa sedam metara zatresao mrežu gostiju.

Dvadeset minuta kasnije Muslimović je mogao postići i drugi pogodak, ali je ovog puta pogodio prečku. Do kraja poluvremena obje reprezentacije su imale po nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremenu nastavila se dominacija bh. nogmetaša, ali je odbrana Maltežana sprečavala sve pokušaje izabranika Fuada Muzurovića, koji zbog zdravstvenih problema nije bio u prilici da vodi bh. selekciju.

U finišu su gosti krenuli u potpunu ofanzivu i stvorili dvije povoljne prilike, ali je golman Gušo bio na visini zadatka.

U susretu protiv Malte za reprezentaciju BiH su nastupili: Gušo, Damjanović, Musić (od 90. Muharemović), Muslimović, Misimović, Maletić (od 79. Bartolović), Radeljić, Hrgović, Džeko (od 56. Zeba), Rahimić, Pandža.

Naredni meč kvalifikacija nogometaši BiH igraju 8. septembra u Mađarskoj.

Rezultati susreta C-grupe kvalifikacija za nogometno EP 2008. godine u Austriji i Švicarskoj:

BiH - Malta 1:0 Norveška - Mađarska 4:0 Grčka - Moldavija 2:1

1. Grčka 7 6 0 1 12:5 18
  2. BiH 7 4 1 2 14:14 13
  3. Turska 6 4 1 1 16:6 13
  4. Norveška 7 4 1 2 17:6 13
  5. Mađarska 7 2 0 5 7:14 6
  6. Malta 7 1 1 5 5:15 4
  7. Moldavija 7 0 2 5 4:15 2

Parovi sljedećeg kola (8. seprembra): Moldavija - Norveška, Mađarska - BiH, Malta - Turska.