0

Kvalifikacije za EP2008: Grčka - BiH 3:2

Sarajevo-x.com
U okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u nogometu, koje se naredne godine igra u Austriji i Švicarskoj, reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u subotu u Atini od odgovarajuće selekcije Grčke rezultatom 3:2.

Prvi pogodak na utakmici postigao je A. Charisteas za Grčku u 10. minuti, da bi Mirko Hrgović izjednačio na 1:1 u 54. minuti susreta. Hrgović je nažalost dvije minute kasnije dobio i crveni karton.

Izjednačen rezultat nije dugo trajao, Grci su već poveli s 2:1 u 57. minuti pogotkom T. Gekasa. 3:1 za domaćine postavio je N. Liberopoulos pogotkom u 73. minuti susreta.

Konačan rezultat 3:2 postavio je Ibišević pogotkom u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Petim porazom u kvalifikacijama reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je i teoretske šanse za plasman na EP, koje se sljedeće godine održava u Austriji i Švicarskoj. S druge strane Grci su ovom pobjedom došli na korak do plasmana.

Već u srijedu Bosna i Hercegovina na Koševu dočekuje reprezentaciju Norveške, dok Grčka isti dan gostuje kod reprezentacije Turske.

Rezultati susreta C-grupe kvalifikacija za evropsko nogometno prvenstvo 2008. u Austriji i Švicarskoj:

Grčka - BiH 3:2 Mađarska - Malta 2:0 Moldavija - Turska 1:1

1. Grčka 9 7 1 1 17:9 22
  2. Turska 9 5 3 1 22:9 18
  3. Norveška 9 5 2 2 20:8 17
  4. BiH 10 4 1 5 16:19 13
  5. Mađarska 10 4 0 6 10:17 12
  1. Moldavija 10 1 3 6 6:17 6
  2. Malta 9 1 2 6 7:19 5

Preostali mečevi kvalifikacija: Turska - Grčka, BiH - Norveška, Malta - Moldavija (17. oktobra), Moldavija - Mađarska, Norveška - Turska, Grčka - Malta (17. novembra), Turska - BiH, Malta - Norveška, Mađarska - Grčka (21. novembra).