11

Kvalifikacije za EP: Rusija remizirala s Moldavijom, Englezi jedva pobijedili Estoniju

Piše: D. B.
Estonija - Engleska (Foto: EPA)
U nedjelju navećer je odigrano osam utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.

Grupa G

Austrija - Crna Gora 1:0

Pobjedu Austrijancima nad Crnogorcima donio je Okotie golom koji je postigao u 24. minuti utakmice.

Rusija - Moldavija 1:1

Moldavija je napravila iznenađenje osvajanjem boda u Rusiji. Domaći su poveli u 73. minuti golom Dzyube iz penala.

Gol vrijedan boda za Moldaviju je u narednoj minuti postigao Epureanu.

Švedska - Lihtenštajn 2:0

Za pobjedu Švedske protiv Lihtenštajna rezultatom 2:0 golove su postigli Zengin u 31. i Durmaz u 46. minuti utakmice.

Estonija - Engleska 0:1

Wayne Rooney je u 74. minuti pogodio mrežu Estonije, što je bilo dovoljno za minimalnu pobjedu vrijednu tri boda. Estonci su od 48. minute igrali bez isključenog Klavana.

Litvanija - Slovenija 0:2

Novaković je bio dvostruki strijelac u gostujućoj pobjedi Slovenije nad Litvanijom rezultatom 2:0. Pogodio je u 33. i 37. minuti.

Ukrajina - Makedonija 1:0

Tri boda Ukrajini je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena svojim golom donio Sydorchuk.

Bjelorusija - Slovačka 1:3

Slovaačka je povela golom Hamsika u 65. minuti, a izjednačenje Bjelorusiji je donio Kalachev u 79. minuti. Potom je Hamsik u 84. ponovo doveo Slovake u prednost, a za konačnih 3:1 u korist Slobačke pogodio je Sestak u 91. minuti utakmice.

Luksemburg - Španija 0:4

Španci su rutinski savladali Luksemburg u gostima rezultatom 4:0. Golove su postigli Silva (27'), Paco (42'), Costa (69') i Bernat (88').