0

Kup UEFA: Zrinjski - Partizan 1:6; Široki Brijeg - Koper 3:1

FENA
U četvrtak su u okviru prvog kola kvalifikacija za Kup UEFA bosanskohercegovački predstavnici odigrali prve susrete. Zrinjski je poražen od ekipe Partizana (1:6) , dok su Široki Brijeg i Koper odigrali 3:1.

Nogometaši Zrinjskog u prvom susretu 1. kola kvalifikacija za Kup-a UEFA-a u četvrtak su u Mostaru, na stadionu pod Bijelim brijegom pred oko 9.000 gledalaca, poraženi od ekipe Partizana sa 1:6 (0:2).

Strijelci za beogradski klub bili su Diara u 32, 60. i 63. minutu, Jovetić u 48., Maletić u 52. i Lazetić u 81. minutu, dok je počasni gol za Zrinjski postigao je Matko u 70. minutu.

Utakmicu je obilježio desetominutni prekid, uz tuču navijača oba tima, kao i sukob "Grobara" s redarima i policijom.

Revanš susret igra se 2. augusta u Beogradu.

ŠIROKI BRIJEG - KOPER 3:1

Nogometaši Širokog Brijega u prvom susretu 1. kola kvalifikacija za Kup-a UEFA-a u četvrtak su na domaćem terenu savladali ekipu slovenskog Kopra rezultatom 3:1 (3:1).

Gosti su došli u vodstvo preko Vilera u 7. minuti, poravnao je Selson u 24. minuti, a isti igrač devet minuta kasnije bio je strijelac vodećeg gola za Širokobriježane, konačan rezultat postavio je Roniele u 44. minuti.

Revaš susret igra se 2. augusta u Kopru.