0

Kup Turske: Višća ušao s klupe i asistirao dva gola u pobjedi Basaksehira nad Sanliurfasporom

U 5. kolu grupe A druge faze turskog Kupa Basaksehir je u gostima slavio ubjedljivim rezultatom protiv Sanliurfaspora (3:0).

Ovo je peti poraz Sanliurfaspora u ovoj fazi Kupa Turske, dok je Basaksehir upisao četvrtu pobjedu uz jedan remi.

Vodeći gol za goste postigao je Semih Senturk u 23. minuti. Bh. reprezentativac Edin Višća utakmicu je počeo na klupi, a na teren je ušao u 66. minuti. Nakon samo tri minute upisao je asistenciju za drugi gol Senturka na utakmici. Konačnih 3:0 postavio je Epureanu, a asistent je ponovo bio odlični Edin Višća.

Ovo je drugi nastup Višće u Kupu, a ima učinak od tri asistencije. U turskoj Super ligi naš reprezentativac upisao je 18 nastupa, te pri tome postigao čak sedam pogodaka i dodao tri asistencije.