0

Kup Turske: Hadžić izborio penal i upisao asistenciju u porazu Eskisehirspora od Bursaspora

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Hadžić upisao je debitantski nastup za Eskisehirspor koji je u 6. kolu Grupe B druge faze turskog Kupa na domaćem terenu poražen od Bursaspora rezultatom 3:2.

Hadžić je u Eskisehirspor stigao iz austrijskog Sturma, a potpisao je ugovor na dvije i po godine. U svom debitantskom nastupu zabilježio je jako dobru predstavu. Hadžić je upisao asistenciju, te izborio penal.

U 37. minuti poslao je dugu loptu za Canbirdija koji je izašao jedan na jedan sa golmanom Bursaspora i matirao ga. Gosti su preokrenuli rezultat golovima Traorea i Kanatsizkusa u 50. i 69. minuti.

Potom je Hadžič u finišu utakmice izborio penal, a siguran s bijele tačke bio je Corekci. Međutim, gosti su već u narednom napadu stigli do još jednog pogotka preko De Suttera tako da je konačan rezultat utakmice glasio 3:2 za Bursaspor.

Ovim porazom Eskisehirspor se oprostio od takmičenja pošto je zauzeo treće mjesto u svojoj grupi.