27

Kup Turske: Bajić golom i asistencijom donio trijumf Konyasporu nad Inegolsporom

Riad Bajić
Riad Bajić
U grupi G turskog Kupa Konyaspor je savladao trećeligaša Inegolspor 2:0, a najbolji igrač utakmice bio je Riad Bajić.

Potencijalni reprezentativac naše zemlje je na ovom meču upisao gol i asistenciju, a na terenu je proveo svih 90 minuta susreta.

U desetoj minuti je Bajić nakon centaršuta Omera Sahinera sa desne strane glavom zakucao loptu u mrežu nemoćnog Atille Ozmena.

To je bivšem napadaču Željezničara bio treći gol na četvrtom nastupu u najmasovnijem takmičenju Turske.

Bajić je bio kreator drugog gola za svoj tim.

Primio je loptu na lijevoj strani, te je preciznim centaršutom na petercu gostiju pronašao Halila Ibrahima Sonmeza kojem nije bilo teško desnom nogom matirati nemoćnog Atillu.

Konyaspor je ovom pobjedom ostao na prvom mjestu grupe G sa deset bodova nakon četiri meča i treba mu bod u preostala dva susreta za prolaz dalje.