10

Kup Njemačke: HSV, Hannover i Sandhausen idu dalje, sjajan gol Halilovića

Piše: Edin Isanović
Odigrane su tri utakmice 1.kol njemačkog kupa. Postignuti su sljedeći rezultati: Zwickau – HSV 0:1, Kickers Offenbach – Hannover 2:3 (nakon prudužetaka), Paderborn – Sandhausen 1:2. Pobjednici su se palsirali u šesnaestinu finala.

HSV se mučio protiv trećeligaša Zwickaua. Prvo poluvrijeme završeno je 0:0. U nastavku je u igru ušao Alen Halilović u 63. minuti. Imao je sjajan debi. Sedam minuta poslije postigao je pobjedonosni gol za 0:1.Bio je to eurogol koji je spasio HSV blamaže. Emir Spahić je meč posmatrao sa klupe.

Sandhausen je slavio protiv Paderborn 2:1. Golove za goste postigli su Sukuta-Pasu i Kister, dok je pogodak za domaće dijelo Michela.

Hannover je teškom mukom slavio protiv Kickers Offenbacha u gostima. Bilo je 2:3 tek nakon produžetaka. Harnik u 3. i Klaus u 22. minuti doveli su goste u vodstvo. No, Firat u 29.i 49.minuti režira poravnanje.Pobjedu gostima osigurao je rezervista Sane u 120. minuti sa jedanaest metara.

U toku je utakmica Eintracht Trier - Borussia Dortmund. Gosti trenutno vode 1:0.