0

Kup Kralja: Valencia sa četiri gola ispratila Granadu, remi Mirandesa i Deportiva

Alvaro Negredo (Foto: EPA)
Gary Neville je upisao svoju drugu pobjedu u sedmoj utakmici na klupi Valencije. Njegov tim je na Mestalli sa visokih 4:0 porazio Granadu u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja.

Junak Valencije bio je napadač Alvaro Negredo koji je postigao hattrick. Španski napadač je najprije pogodio u osmoj minuti, a do kraja poluvremena u strijelce se upisao i Rodrigo u 35. minuti.

Drugi gol Negreda stigao je u 63. minuti kada je pogodio iz penala. Hattrick je zaokružio u 83. minuti ponovo golom sa bijele tačke čime je svom timu skoro osigurao plasman u četvrtfinale.

U drugom meču u terminu od 16 sati Mirandes je na svom terenu remizirao sa Deportivom na čijoj je klupi cijeli meč proveo bh. reprezentativac Haris Medunjanin.

Ortiz je u 25. minuti pogodio za domaći tim, a konačnih 1:1 postavio je Lopi u 75. minuti.

Uzvratni meč između Mirandesa i Deportiva igra se 12. januara, dok će revanš Valencije i Granade biti odigran dva dana kasnije.