0

Kup kralja: Valencia remizirala protiv Las Palmasa, Sevilla bolja od Mirandesa

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja Sevilla je na domaćem terenu rezultatom 2:0 pobijedila Mirandes, dok je Valencia odigrala neriješeno protiv Las Palmasa (1:1).

Sevilla je upisala odličan rezultat protiv Mirandesa, ali je do njega stigla tek u finišu meča. Tim Unaija Emeryja poveo je u 20. minuti preno N'Zonzija i dominirao terenom, ali nije uspijevao povećati prednost. Novi gol je stigao tek u 94. minuti kada je na asistenciju Krohn-Dehlija pogodio Vitolo za konačnih 2:0 i značajnu prednost Seville pred uzvrat koji se igra za šest dana.

CODE:

Ranije je Valencia na Mestalli dočekala slabašni Las Palmas, ali nije ga uspjela savladati. Autogolom Zahiba gosti su došli do vodstva u 38. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Paco u 61. minuti susreta. Za šest dana pada odluka o putniku u polufinale.