Kup kralja: Petarda Reala, Mallorca nadoknadila zaostatak

0
17
0
Madriđani zasluženo idu dalje (Foto: AFP)
Nogometaši Sportinga nisu uspjeli u revanšu, kao domaćini, sačuvati pogodak prednosti stečen u prvoj utakmici kod Mallorce. Izgubili su s 2-0 u revanšu šesnaestine finala španskog Kupa kralja. Kombinovani sastav Reala iz Madrida nije imao problema protiv nižerangirane Ponferradine.
Mallorca je anulirala gol zaostatka u 19. minuti kada im je autogolom pomogao domaći igrač Menendez. Pogodak definitivne odluke je postigao Nsue dvadeset minuta prije kraja.

U izmiješanoj ekipi, bez nekoliko najvećih zvijezda, Real je u Madridu pobijedio trećeligaša Ponferradinu sa 5-1. Dvostruki je strijelac bio Jose Callejon, a recimo da je jednom strijelac za Mourinhovu ekipu bio i Turčin Sahin. Real je i u prvom duelu bio bolji, s 2:0.

U Barceloni se dogodila golijada nakon 0-0 u prvoj utakmici. Espanyol je pobijedio drugoligaša Celtu iz Viga s 4-2, a utakmicu su, inače, i jedni i drugi završili s jednim igračem manje.

Kup kralja, šesnaestina finala (revanš utakmice):

Sporting Gijon - Mallorca 0-2, prva utakmica 1-0 (Menendez 19-ag, Nsue 70)
Real Madrid - Poferradina 5-1, 2-0 (Callejon 25, 88, Sahin 44, Varane 49, Sanmartin 79 / Acoran 54)
Espanyol - Celta 4-2, 0-0 (Weiss 31, Alvaro 49, Mattioni 58, Sergio Garcia 68 / Rodriguez 63, 90+2)
Sevilla - San Roque (kasnije, 1-0)