9

Kup BiH: Uprkos remiju Zrinjski ide dalje

U revanš susretu osmine finala Kupa BiH Zrinjski i Borac su u Banjoj Luci odigrali neriješeno 1:1, no Zrinjski je prošao dalje zahvaljujući pobjedi od 4:0 u prvom meču.

Na početku susretu obje strane su imale po jednu šansu. Kantar je šutirao za Zrinjski, a Petrović za Borac, no prvi pogodak vidjeli smo tek u 32. minuti kada je Zrinjski preko Muminovića poveo 1:0.

Borac je pokušavao izjednačiti u drugom poluvremenu ali uspio je to tek u 74. minuti. Strijelac je bio Runić.

U 80. minuti Dujaković i Predragović propustili su odlične prilike za Borac.

Iako je utakmica okončana rezultatom 1:1, Zrinjski prolazi dalje jer je na svom terenu savladao Borac rezultatom 4:0.

Kup BiH, 1/8 finala:

Borac-Zrinjski 1:1 (0:4)

Ranije:

Sarajevo - Vitez 4:2 (1:1) Mladost - Natron 4:0 (1:1) Bratstvo - Čelik 2:2 (0:4) Radnik - Široki 0:1 (1:4) Grude - Olimpic 0:1 (0:2) Velež - Sloboda 4:2 (3:2)