19

Kup BiH: Remi Viteza i Sarajeva na Piroti

Piše: N. J.
Nogometaši Viteza i Sarajeva odigrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine na stadionu Pirota u Travniku.

Nogometaš Viteza Pranjković je pogodio iz penala u 19. minuti za 1:0, nakon što je golman Sarajeva Abdihodžić srušio Dilavera u svom 16-ercu. Bio je to i rezultat uz koji se otišlo na odmor.

U nastavku izabranici Husrefa Musemića su ofanzivnije krenuli prema golu Viteza, a trener Sarajeva je na samom početku drugog dijela u igru uveo Bišanovića i Todorovića, koji su zamijenili Osmanagića i Puzigaću. Deset minuta kasnije umjesto Radovca Musemić je u igru uveo Karića.

Isplatilo se to samo pet minuta kasnije, jer u 60. minuti Sarajevo stiže do izjednačenja. Karić je odlično ubacio za Todorovića, koji glavom pogađa mrežu Viteza za 1:1.

Nakon izjednačenja Sarajevo je krenulo po pobjedu i bilo znatno bolji rival do kraja susreta, međutim, rezultat je ostao isti, 1:1.

Revanš je na rasporedu 6. novembra na stadionu Asim Ferhatović Hase u Sarajevu.