9

Krupa i Mladost podijelili bodove u prvom kolu Premijer lige BiH

Krupa je na debiju u Premijer ligi Bosne i Hercegovine upisala prvi bod odigravši 1:1 protiv Mladosti.

Susret je u Krupi na Vrbasu odigran po izuzetno teškom vremenu, a više razloga za slavlje imali su domaćini.

Prvi gol na meču viđen je u 50. minuti susreta, kada je Ramović pogodio za vodstvo gostiju od 1:0.

Ipak, nakon gola domaćin je zaigrao mnogo bolje, a terensku inicijativu je krunisao u 70. minuti. Milanović je pao u šesnaestercu Mladosti, sudija Vladimir Bjelica je pokazao na bijelu tačku, a Koljić je pogodio uz dosta sreće za 1:1.

U preostalim utakmicama prvog kola Premijer lige sastaju se Široki Brijeg – Vitez od 19:30 sati (prijenos na Arena Sport 4) i Zrinjski – Radnik od 20:00 sati.

Jučer su postignuti ovi rezultati: Čelik – Metalleghe 1:3, Sloboda – Olimpic 3:0, Željezničar – Sarajevo 1:1.