272

Kraljevi na tronu: Pogledajte slavlje i podizanje pehara igrača Reala

Rekord je pomjeren. Real Madrid je dodatno povećao razliku u odnosu na ostale klubove Evrope nakon što je po 11. put osvojio trofej za najbolji tim Starog kontinenta. U finalu ovogodišnje Lige prvaka Real Madrid je nakon penala savladao Atletico Madrid.

Real Madrid je pet puta osvojio ovo takmičenje otkako se ono zove Liga prvaka, a šest puta ga je osvajao dok se zvalo Evropski kup. U oba parametra Real je na prvom mjestu.

Milan je ukupno sedam puta osvajao titulu najboljeg tima Evrope (tri puta Ligu prvaka) i ovaj klub je na drugom mjestu.

Barcelona je četiri puta osvajala Ligu prvaka otkako ona nosi ovaj naziv, a jednom je osvajala Evropski kup. Dakle, ukupno pet puta. Toliko je puta prvak Evrope bio i Bayern (dva puta Ligu prvaka), ali i Liverpool (jednom Ligu prvaka).

Ime Liga prvaka odjenuto je od početka sezone 1992/93. Do tada smotra najboljih timova Evrope zvala se Evropski kup.