9

Kožulj postigao eurogol u visokoj pobjedi Hajduka nad Cibalijom

U 10. kolu HNL-a Hajduk je na Poljudu razbio Cibaliju savladavši je rezultatom 6:1, a prelijep pogodak postigao je potencijalni bosanskohercegovački reprezentativac Zvonimir Kožulj.

Nakon prvih 45 minuta nije izgledalo da će gledaoci svjedočiti visokom trijumfu domaćeg tima, jer na odmor se otišlo uz rezultat 1:1. Said je u sedmoj minuti pogodio za vodstvo Hajduka, a poravnao je Dabro u 34. minuti.

Pogodak za 2:1 postigao je Ohandza, a onda je na scenu stupio Zvonimir Kožulj. Bivši igrač Širokog Brijega izveo je slobodan udarac u 71. minuti i nakon što se lopta odbila od živi zid, Kožulj ju je iskontrolirao i zakucao u mrežu sa skoro 25 metara udaljenosti.

Preostala tri gola za Hajduk postigli su Ohandza (84'), Jefferson (87') i Futacs (88').

Ovo je drugi gol za Kožulja u dresu Hajduka za koji je upisao 14. nastup u svim takmičenjima. Interesantno, prvi je postigao u 1. kolu prvenstva upravo protiv Cibalije. Kožulj je u junu upisao i debitantski nastup za reprezentaciju Bosne i Hercegovine kada je nastupio u finalu Kirin Kupa protiv Japana kada smo slavili sa 2:1.