Premijer liga BiH
0

Kozara "uništila" Slaviju, Velež slavio na Policama

Sarajevo-x.com
U okviru 5. kola Premijer lige BiH Slavija je u Gradišci doživjela težak poraz. Od domaće Kozare izgubili su 6:2. U Trebinju je Velež slavio minimalnu pobjedu (1:0) nad domaćinom Leotarom.

Kozara je u Premijer ligi ostvarila svoju prvu i ujedno veliku pobjedu. Na domaćem terenu nadigrali su nogometaše Slavije ubacivši u njihovu mrežu sedam golova, od kojih je jedan poništen.

Kozara je protiv Slavije povela još u prvoj minuti igre pogotkom Basara. Slavija je u 24. minuti igre izjednačila nakon što je Muminović pogodio s bijele tačke.

Prvo poluvrijeme završeno je neriješeno (1:1). Do velikog preokreta došlo je u drugom poluvremenu.

Kozara je ostala sa igračem više na terenu, nakon što je Goran Simić izbačen iz igre zbog drugog žutog kartona. Iskoristili su prednost koju su imali i u deset minuta postigli tri pogotka. Strijelci su bili Mujić, Spasojević i Kojić.

U samom finišu utakmice Kojić je s bijele tačke zabio još jedan gol i nanio težak poraz Slaviji. A, u strijelce se upisao i Malibašić postigavši šesti pogodak za svoj klub.

Kojić je i treći put tresao mrežu Slavije, međutim taj gol je poništen.

Slavija je u samom finišu utakmice uspjela doći do pogotka, te tako barem malo ublažiti težak poraz koji su pretrpjeli u Gradišci. Utakmica je završena 6:2.

Na policama je Velež slavio 1:0 protiv Leotara.

Gol je postigao Bajro Spahić u 54. minuti igre.

2. Čelik 4 1 0 3 3:7 3

Rezultati petog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine: Kozara - Slavija 6:2 Leotar - Velež 0:1

Susret Sarajevo - Čelik počinje u 21 sat.

U nedjelju igraju: Rudar - Sloboda, Travnik - Borac (17.00), Zrinjski - Zvijezda, Široki Brijeg - GOŠK (20.00) i Olimpic - Željezničar (21.00).