55

Kouadio donio bod Travniku na Pecari i skinuo Široki sa prvog mjesta

Široki Brijeg je spao na drugo mjesto tabele nakon remija sa Travnikom na domaćem terenu u 16. kolu BHT Premijer lige.

Od dolaska, ili preciznije, od povratka Slavena Muse na klupu Širokog Brijega, tim sa Pecare ne zna za poraz. U ligi sada imaju niz od devet utakmica bez poraza u kojima su upisali šest pobjeda i tri remija, dok su u Kupu BiH zabilježili tri pobjede. Međutim, takva statstika pada u drugi plan nakon remija sa Travnikom.

Široki više nije na prvom mjestu, tamo je Zrinjski, a ukoliko Sloboda savlada Čelik na domaćem terenu sutra, ona može zauzeti prvo mjesto.

U ovom meču Široki je već u devetoj minuti poveo sa 1:0 golom Wagnera. Međutim, stvari je otežao Dudić nakon što je u 22. minuti pogodio iz penala.

Novo vodstvo Širokobriježanima donio je Krstanović u 72. minuti susreta, a konačnih 2:2 u 89. minuti postavio je Kouadio.