10

Konyaspor poražen od Galatasarayja, Bajić odigrao cijelu utakmicu

U 3. kolu turske Super Lige Konyaspor je ugostio Galatasaray. Gosti su pobijedili rezultatom 4:1.

Galatasaray je bio favorit u ovoj utakmici i poveo je već u 9. minuti golom Yilmaza, kojem je asistirao Sarioglu.

Konyaspor se vratio u igru u 37. minuti kada je za 1:1 iz slobodnog udarca lijepo pogodio Meha.

Ipak, nogometašima Galate su bile potrebne samo tri minute da ponovo dođu u vodstvo, a strijelac je bio Kaya. Rezultatom 2:1 za Galatasaray završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu je Meha zaprijetio iz slobodnog udarca, šutirao je u 61. minuti, ali je golman Muslera sjajno odbranio. Galatasaray je od 66. minute igrao sa igračem manje jer je crveni karton dobio Carole.

Uprkos brojčanoj nadmoći na terenu ekipa Konyaspora nije uspijevala postići gol, nego naprotiv, Sneijder je u 89. minuti pogodio mrežu domaćih.

Isti je igrač u 95. minuti svojim drugim golom na ovoj utakmici postavio konačnih 4:1 za Galatasaray.

Mladi bh. reprezentativac Riad Bajić odigrao je cijelu utakmicu za Konyaspor.

Galatasaray je 6. na tabeli sa četiri boda iz tri utakmice, dok je Konyaspor 15. sa dva osvojena boda. Prvi je Bešiktaš sa šest bodova.