103

Kolumbijci savladali Urugvaj 2:0 i plasirali se u četvrtfinale SP-a

Piše: Am. Dž.
(Foto: EPA)
Odigrana je druga utakmica osmine finala SP-a u Brazilu u kojoj je Kolumbija slavila protiv Urugvaja rezultatom 2:0. Heroj Kolumbijaca bio je James Rodriguez koji je postigao dva gola.

Prvu šansu na utakmici imao je Urugvaj. Diego Forlan je iz slobodnjaka ubacio u šesnaesterac. Međutim, obrana je bila spremna i izbila je loptu.

Kolumbija je došla u vodstvo fantastičnim pogotkom Jamesa Rodrigueza koji je primio loptu na udaljenosti od 20 metara od gola i silovito šutirao. Njegov udarac je bio precizan i lopta je ušla ispod prečke.

Urugvaj je pokušao uzvratiti preko Cavanija ali njegov šut iz slobodnog udarca je otišao iznad gola. Kolumbija je na kraju prvog poluvremena vodila 1:0.

Na početku drugog poluvremena Kolumbija dolazi do vodstva od 2:0. Nakon sjajne akcije strijelac je opet bio James Rodriguez. Bio je to njegov peti gol na SP-u u Brazilu.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Urugvajcima je u velikoj mjeri nedostajao njihov najbolji igrač Luis Suarez.