1

Kolumbija srušila Belgiju usred Brisela

Nogometaši Kolumbije s pravom nose epitet možda i glavnog favorita iz sjene na Svjetskom prvenstvu iduće godine u Brazilu.

Snagu je ta reprezentacija pokazala i ovog četvrtka kada je u prijateljskom susretu u Briselu s 2-0 pobijedila Belgiju, jednu od najtalentovanijih svjetskih reprezentacija, koja je dominirala kvalifikacijskom grupom.

I Belgija je upoznala Radamela Falcaa, najboljeg strijelca Kolumbije, koji je u 51. minuti postigao prvi pogodak na ogledu (na asistenciju Jamesa Rodrigueza), dok je pobjednik odlučen u 66. minuti kada je na 2-0 povećao igrač Cagliarija Victor Ibarbo.

Igrala se inače izjednačena utakmica u kojoj je Belgija imala nešto više prilika, ali su golovi padali na drugoj strani.