Bundesliga
0

VIDEO / Köln bolji od Hoffenheima

Ekipa Kölna je na svom terenu savladala Hoffenheim 2-0 u 7. kolu njemačke nogometne lige.

Nakon što su u prošlom kolu iznenađujuće na gostovanju slavili protiv Bayera u Leverkusenu nogometaši Kölna potvrdili su dobru formu 2-0 pobjedom pred vlastitim navijačima nad visokoplasiranim Hoffenheimom.

Prvi pogodak u 19. minuti djelo je hrvatskog reprezentativca Mate Jajala koji je zabio na asistenciju Lukasa Podolskog, da bi napadač njemačke reprezentacije i asistent kod prvog zabio drugi gol u 64. minuti i postavio konačnih 2-0. Premda su gosti imali loptu u svom posjedu gotovo dvostruko više vremena (61-39), te uputili više udaraca na gol suparnika (12-9), nisu uspjeli doći niti do počasnog gola.

Köln je nakon dvije uzastopne pobjede popravio loš dojam s početka sezone i pomaknuo se u sredinu tabele, dok je Hoffenheim uprkos trećem porazu zadržao visoko četvrto mjesto na tabeli Bundeslige.