36

Kolašinac strijelac u pobjedi Schalkea nad Vrančićevim Darmstadtom

U 12. kolu Bundeslige Schalke je na domaćem terenu savladao Darmstadt nakon preokreta rezultatom 3:1.

Heller je u šestoj minuti doveo goste u vodstvo, a reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac, koji je odigrao čitav susret, je u 26. minuti nakon centaršuta Choupo-Motinga donio izjednačenje Rudarima.

Schalke je mogao i do preokreta, ali je Choupo-Moting u 28. minuti promašio penal. Taćnije, njegov udarac zaustavio je golman Esser.

Choupo-Moting se iskupio za promašeni penal u 60. minuti kada je pogodio za 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Schopf na Konopljankinu asistenciju u 90. minuti.

U redovima poražene ekipe svih 90 minuta odigrao je Kolašincev saigrač iz reprezentacije Mario Vrančić.

Ovo je prvi gol Kolašinca u ovoj sezoni i tek drugi u dresu Schalkea za koji je odigrao 99 mečeva.