2

Kokot donio trijumf Olimpicu protiv Mladosti, pobjeda Sarajeva u Trebinju

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U terminu od 15 sati odigrana su tri susreta 4. kola BHT Premijer lige. Sarajevo je pobijedilo ekipu Leotara u Trebinju, Olimpic je savladao Mladost na Otoci, dok je Radnik u Bijeljini pobijedio goste iz Viteza.

Leotar - Sarajevo 1:2

Ekipa Sarajeva je u Trebinje otputovala s imperativom pobjede. Igrači Bordo ekipe su otvoreno zaigrali od prve minute, a to je rezultiralo vodećim golom koji je u 7. minuti postigao Komazec. Nova prilika za goste se ukazala u 15. minuti za Suljića, ali je brzonogi igrač FK Sarajevo nije iskoristio. Isti je igrač dobro šutirao u 27. minuti, no, ipak neprecizno. Više nije imao ni njegov saigrač Travančić u 40. minuti utakmice. U finišu prvog poluvremena ekipa Sarajeva je imala još jednu priliku preko Komazeca, ali promjene rezultata nije bilo. Na odmor se otišlo pri rezultati 1:0 za goste.

Drugo poluvrijeme je donijelo brzo izjednačenje, a gol za Leotar je u 55. minuti nakon asistencije Marinkovića postigao Milović. Domaći su ubzo imali dvije dobre prilike za novi gol, ali ih nisu iskoristili. Kazna je uslijedila u 79. minuti kada je pogodio Osmanagić, koji je svojim golom donio pobjedu ekipi sa Koševa.

Olimpic - Mladost 2:1

Olimpic je napravio prvu priliku već u 8. minuti, ali je neprecizan bio Smajić. Potom se ukazala šansa za goste iz Velike Obarske, koju je u gol u 13. minuti pretvorio Kostić. Domaći su pokušali uzvratiti preko Kokota, koji nije bio precizan. Ipak, Vukovi su uspjeli izjednačiti u 21. minuti, a gol je postigao Durak. Nekoliko minuta kasnije se na drugoj strani u sjajnoj prilici našao Kostić, no golman Olimpica Hamzić je sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu. Veliku priliku za vodstvo domaćih je u 37. minuti propustio Stubičanin. U finišu prvog dijela Muharemović iz slobodnog udarca nije uspio pogoditi mrežu Mladosti.

U nastavku je odmah pokušao Smajić, ali je gol,am Mladosti Tripić dobro odbranio. Isti scenario se dogodio u narednom napadu Vukova. Potom su zaprijetili gosti, a najbliži postizanju pogotka je bio Kostić. Sjajni Smajić je napravio nekoliko dobrih akcija pred golom Mladosti, ali njegovi saigrači nisu uspijevali iskoristiti zaista sjajne asistencije. Ipak, pobjedu Vukovima u posljednjim trenucima susreta donio je Kokot.

Radnik - Vitez 2:1

Gosti iz Viteza su poveli u 25. minuti, kada je pogodio Jurić. Bilo je to sve vrijedno pomena iz prvog dijela susreta u Bijeljini.

Ekipa iz Bijeljine je do izjednačenja stigla u 73. minuti preko Komlenovića, a potpuni preokret se dogodio u 89. minuti susreta, kada je gol postigao Nikić.

1. ŽELJEZNIČAR 3 3 0 0 4:0 9
  2. OLIMPIC 4 2 2 0 9:4 8
  3. RADNIK 4 2 2 0 6:4 8
  1. ŠIROKI BRIJEG 3 2 1 0 5:1 7
  2. SARAJEVO 4 2 1 1 4:3 7
  3. VELEŽ 3 2 0 1 5:4 6
  4. BORAC 3 1 2 0 3:2 5
  5. ZRINJSKI 3 1 1 1 3:1 4