Kloppov efekt: Liverpool uništio Manchester City na Etihadu

197
43
197
(Foto: EPA)
Jurgen Klopp je nakon pobjede nad Chelseajem u gostima prije dva kola, uspio upisati i gostujuću pobjedu protiv Manchester Cityja na Etihadu u okviru 13. kola Premiershipa. Liverpool je slavio sa 4:1.
Redsi su u proteklom kolu iznenađujuće poraženi od Crystal Palacea na domaćem terenu (2:1), ali danas su oni bili tim koji je iznenadio. Već u sedmoj minuti poveli su sa 1:0 nakon što je Mangala postigao autogol.

City je krenuo sa pritiscima u namjeri da što prije izjednači, ali Liverpool nije dozvoljavao da stvari izmaknu kontroli. Iako se činilo da je City bliži izjednačenju, na drugoj strani Coutinho je povisio na 2:0 u 22. minuti.

To je bio Coutinhov četvrti gol u pet utakmica protiv Cityja.

Domaći tim je tražio penal u 30. minuti, ali uzalud. Samo minutu kasnije Firmino je pogodio za 3:0. City je tonuo uprkos tome što igra nije bila loša koliko je rezultat to govorio.

Međutim, nakon Firminovog gola Liverpool je preuzeo kontrolu i Firmino je imao velike dvije šasne da poveća vodstvo.

Onda je sjajnim pogotkom sa preko 20 metara Aguero u 43. minuti smanjio na 3:1 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Ovo je bio 85. gol Argentinca u Premiershipu po čemu je najbolji Južnoamerikanac u historiji ove lige.

U drugom dijelu Liverpool nije odlučio samo braniti rezultat. I dalje su igrali poprilično otvoreno, a u 62. minuti im je poništen gol Coutinha. Konačnih 4:1 postavio je Šrktel u 80. minuti susreta.

Liverpool je trenutno deveti na tabeli, dok je City na trećem mjestu.

Rezultati 13. kola Premiershipa:

Watford - Manchester United 1:2 (Deeney - Depay, Schweinsteiger)
Chelsea - Norwich 1:0 (Costa)
Everton - Aston Villa 4:0 (Barkley dva puta, Lukaku dva puta)
Southampton - Stoke 0:1 (Krkić)
Swansea - Bournemouth 2:2 ( Ayew, Gomis - King, Gosling)
WBA - Arsenal 2:1 (Morrison, Arteta autogol - Giroud)
Newcastle - Leicester 0:3 (Vardy, Ulloa, Okazaki)

Manchester City - Liverpool 1:4 (Aguero - Mangala autogol, Coutinho, Firmino, Škrtel)