26

Kiša golova na Olimpicu: Lazio slavio, sjajni Lulić uspješno asistirao

U zanimljivoj utakmici šestog kola italijanske Serie A na stadionu Olimpico u Rimu Lazio je savladao Calgiari rezultatom 4:2.
Reprezentativac BiH Senad Lulić za domaću ekipu odigrao je 79 minuta i imao dvije uspješne asistencije Miroslavu Kloseu za sigurne golove njemačkog fudbalera.

Nebesko plavi su rano došli u vodstvo preko Maurija, koji je u 7. minuti bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i jednu odbijenu loptu poslao u gol. Lazio je povećao prednost u 25., a odmah potom i u 26. minuti preko Klosea. U obje ove situacije asistirao mu je Lulić, a on je brzo i vješto reagovao.

Nakon pauze prvi put se zatresla mreža domaćih i to autogolom Edsona Braafheida koji je prevario svog golmana. Neizvjesnost u ovu utakmicu donio je Calgiarijev João koji je u 84. minuti pogodio za 3:2, a konačni rezultat meča postavio je Ederson u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Serie A, 6. kolo:

Lazio - Calgiari 4:2 (Mauri 7', Klose 25', 26', Ederson 90+2'/ Braafheid 48' ag, João 84')