Serie A
0

Kiks Lazija i hat-trick Di Natalea za pobjedu Udinesea

Nogometaši Lazija nisu iskoristili remi (1-1) Milana na subotnjem gostovanju kod Sampdorije. U nedjeljnom su dvoboju 14. kola Serije A na svom Olimpicu istim rezultatom završili dvoboj s Catanijom.

Bod je ekipi Edoarda Reje donio 25-godišnji brazilski veznjak Hernandes u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je zabio svoj treći pogodak u dresu Lazija ove sezone. Tri minute ranije gosti su poveli preko Silvestrea.

Cesene je na gostovanju kod Barija ostvarila 1-1, dok Udinese, od drugog do šestog kola posljednjeplasirana ekipa lige, nastavlja uspon na tabeli. Popeli su se Friuljani na sedmo mjesto, što je njihov najbolji plasman ove sezone, domaćom pobjedom protiv četvrtoplasiranog Napolija. Bilo je 3-1 za domaće, a sva je tri gola zabio najbolji strijelac ekipe Antonio di Natale.

To je 33-godišnjem napadaču bio drugi hat-trick ove sezone. Zabio je tri gola i prije dva kola Lecceu. Ukupno je na brojci od osam golova u Seriji A ove sezone, te na listi najboljih strijelaca prati Edinsona Cavanija i Samuela Eto'oa, koji su na brojci devet.

Prošle je sezone Di Natale bio najbolji strijelac Serije A s 29 golova. Tokom cijele je sezone zabio dva hat-tricka.

Za Napolitance je minutu potom smanjio Slovak Marek Hamšik, koji je u 65. minuti promašio 11-erac za 3-2.

Zbog snježnog je nevremena otkazana utakmica između Bologna i Chieva. Novi termin najvjerovatnije će biti osmi decembra.

Serie A, 14. kolo:

Bari – Cesena 1-1 (Caputo 64 / Golucci 62-11m) Bologna – Chiveo, odgođeno Brescia – Genova 0-0 Cagliari – Lecce 3-2 (Matri 6, 15, Canini 28 / Olivera 54, Di Michele 81) Lazio – Catania 1-1(Hernanes 45+2 / Silvestre 44) Udinese – Napoli 3-1 (Di Natale 16-11m, 45, 57 / Hamšik 58) Palermo – Roma (20.45)

Tabela: Milan 30, Lazio 27, Juventus 24...