0

Katalonci ponovo bolji od Madriđana, Malagi remi

Igrači Espanyola slave gol (Foto: AFP)
Kompletirano je kolo u španskoj Primeri nakon čega možemo reći da je ovo bio vikend kada su se katalonski klubovi poigravali s konkurentima iz glavnog grada Madrida.

U subotu je Barcelona s 3-1 slavila na Santiago Bernabeu protiv Reala, dok je 24 sata kasnije Espanyol na svom stadionu pobijedio madridski Atletico 4-2. Katastrofalna serija rezultata u gostima za Atletico tako traje i dalje. Bio im je ovo šesti poraz na strani u prvenstvu, a uz to imaju još samo jedan remi. Nevjerojatno zvuči da su na tih sedam utakmica primili čak 20 pogodaka, a postigli samo pet.

Kod Espanyola su već nakon sedam minuta gubili 2-0, a nakon dvadeset minuta 3-0. Već tada je sve bilo jasno, a Atletico je do kraja tek uspio "ušminkati" poraz koji ih, zasigurno, ne može nikako zadovoljiti.

U sporoj i prilično nezanimljivoj utakmici Athletic i Racing Santander su u Bilbau odigrali bez pobjednika 1-1. Činilo se da će domaćinu gol Aurtenetxea iz 80. minute biti dovoljan za tri boda, no onda je u 90. uslijedio šok i Soberon je golom gostima donio važan bod.

I Malaga je propustila tri boda na svom travnjaku. Odigrali su 1-1 protiv Osasune.

Primera, 16. kolo:

Espanyol - Atletico Madrid 4-2 (Verdu 5, 7, Romaric 19, Garcia 54 / Falcao 32, Turan 83)

Athletic Bilbao - Racing Santander 1-1 (Aurtenetxe 80 / Soberon 90) Malaga - Osasuna 1-1 (Lopez 70 / Balde 33) Zaragoza - Mallorca 0-1 (Victor 39) Rayo Vallecano - Sporting Gijon 1-3 (Michu 90 / Barral 10, Novo 37, 67) Getafe - Granada 1-0 (Casquero 78) Villarreal - Real Sociedad 1-1 (Luis 72 / Aranburu 52)

1. Barcelona 16 11 4 1 50-8 37
  2. Real Madrid 15 12 1 2 50-13 37
  1. Valencia 15 9 3 3 24-16 30
  2. Levante 15 9 2 4 24-17 29
  3. Sevilla 15 6 6 3 16-11 24
  4. Malaga 15 7 3 5 20-20 24
  5. Osasuna 15 5 7 3 19-27 22
  6. Espanyol 15 6 2 7 15-19 20