0

Kane vodio Tottenham do pobjede nad Aston Villom

U 30. kolu Premiershipa Tottenham je u gostima pobijedio Aston Villu (2:0) i nastavio utrku za titulu prvaka.

Pobjeda Pijetlova bila je očekivana s obzirom da je Aston Villa na dnu tabele i samo čudo je može ostaviti u društvu najboljih klubova engleskog fudbala. Međutim, ni Tottenham nije bio u odličnoj formi pred ovaj meč u koji je ušao sa dva poraza i remijem u posljednja tri meča u svim takmičenjima.

Tottenham je na prvi gol čekao do 45. minute kada na asistenciju Allija pogodio Kane. Isti igrač je pogodio i samo tri minute nakon otvaranja drugog poluvremena, a ponovo je Alli bio asistent.

Tim Maucirija Pochettinoa je nastavio utrku za prvaka Premiershipa i sada je na dva boda zaostatka od Leicestera koji sutra dočekuje Newcastle.