0

Kadeti FK Sarajevo osvojili Omladinsku Premijer ligu

Sarajevo-x.com
(Foto: Edin Puzić/Sarajevo-x.com)
Kadeti FK Sarajevo osvojili su Omladinsku Premijer ligu BiH pobjedom nad Slobodom 4:0 u revanš susretu odigranom danas na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Prva utakmica u Tuzli je završena rezultatom 0:0, ali je ovog puta "bordo ekipa" slavila visoku pobjedu od 4:0.

Prvi gol na utakmici je djelo Plakala koji je nakon pola sata igre doveo svoju ekipu u vodstvo. Prethodno je prevario jednog od gostujućih igrača i loptu plasirao u lijevi ugao gola Slobode.

Vodstvo FK Sarajevo je povećano u 55. minuti. Strijelac sjajnog gola iz slobodnog udarca sa 20-tak metara je bio Haris Muharemović.

Treći gol za domaće je stigao u 60. minuti nakon odlične akcije mladih igrača i nada FK Sarajevo. Gol je postignut sa pet metara.

Katastrofu Tuzlaka je zapečatio Varatanović petnaest minuta prije kraja susreta koji se igrao dva puta po 40 minuta.

Utakmicu je posmatralo oko 1.500 ljubitelja fudbala, a oko 50 njih je stiglo iz Tuzle.

Ovom pobjedom su kadeti FK Sarajevo postali prvaci Bosne i Hercegovine.