0

Kadeti BiH poraženi od Holandije

Piše: F. Krvavac
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Kadetska nogometna reprezentacija BiH (do 17 godina) poražena je s 3:0 od vršanjaka iz Holandije na stadionu Grbavica, u okviru 1. kola kvalifikacija za EP 2012.

Favorizirani Holanđani su već u 7. minuti poveli golom kapitena Nathana Akea. Domaći kadeti pokušavaju doći do poravnanja, ali odbrana gostiju igra veoma dobro.

U nastavku susreta svoju premoć kadeti Holandije su krunisali pogotkom Thoma Hayea, tako da više nije bilo dvojbe oko pobjednika, a konačan rezultat postavio je Branco van de Boomen u 73. minuti.

Idući susret izabranici Sakiba Malkočevića igraju u petak na Koševu (14.00) sa svojim vršnjacima iz Engleske. Druga utakmica 1. kola prolongirana je za večernji termin (19.00) jer kadeti Latvije nisu na vrijeme stigli u Sarajevo.

Kvalifikacijski turnir za EP 2012 (U17) u Sloveniji – 6. grupa

Holandija – BiH 3:0

SARAJEVO Stadion Željezničara na Grbavici. Gledatelja 200. Sudac: Ilias Spathas (Grčka) 7. Pomoćnici: Damianos Efthimiadis (Grčka) i Georgis Papathomas (Cipar). Četvrti sudac: Marios Stamatis (Cipar). Strijelci: 1:0 Ake (7), 2:0 Haye (52), 3:0 Van de Boomen (73).

Holandija: Bij -, van Vlerken 6,5 (41. Tete 7), Walsh 7, Ake 7,5, Hendrix 7, Haye 7,5, Marinus 7, de Vilhena 7, Lumu 7, van der Meer 6,5 (59. van de Boomen 7), Armah 7 (65. Derkx –). Izbornik: Albert Stuivenberg 7.

BiH: Kjosevski 6, Omerbašić 6, Milošević 6, Čorluka 6, Jozić 6, Ivanković 6, Gačinović 6 (69. Marić -), Husović 6 (55. Čorović 6), Jusufović 6,5, Musić 6 (41. Handžić 6). Izbornik: Sakib Malkočević 6.

Ocjena igre: 6,5. Žuti kartoni: van Vlerken (37), Ribić (29), Ivanković (50), Gačinović (67), van de Boomen (73). Igrač utakmice: Thom Haye.